ZWG – „jeżeli rośnie wolumen, to wiedz, że coś się dzieje”

Cześć,

Jak już nie raz pisałem, wykres świeczkowy daje o wiele więcej informacji niż liniowy. Pozwala nam zobaczyć jakie poziomy zostały osiągnięte danego dnia. Świeczki powinno się interpretować zarówno pojedynczo jak i w grupie. Ja sam dopatruje się przekazu z jednej świeczki jak i z grupy przyległych do siebie.

Na spółkę ZWG wskazał skaner formacji świeczkowych (Wychwytuje on pojedyncze świeczki (np. pinbary), pary świeczek (np. outsidebar) jak i grupki trzech i czterech świec (są odpowiednie formacje, które składają się z trzech świec + czwarta – potwierdzająca). Nieocenione narzędzie w poszukiwaniu nietuzinkowych sytuacji).zwgWykres dzienny przedstawia mocny trend spadkowy, można bez większego problemu narysować linię trendu spadkowego. Wykres nie wyróżniałby się spośród innych, gdyby nie fakt, iż z wykresu tygodniowego wynika wsparcie (wygląda na dość mocne).zwg-tygZe wsparciami w trendzie spadkowym bywa różnie, już nie raz o tym pisałem, nawet na wykresie powyżej jest idealny przykład, na to o czym mówię:

zwg-tyg2Inwestorzy często ulegają pokusie zakupu akcji niby w dołku. To nie jest złe. Ale należy pamiętać, że trend spadkowy nadal trwa i trzeba odpowiednio szybko sprzedać akcje. W przypadku powyżej, to same świeczki pokazały kiedy należy sprzedać akcje:

zwg d2A co mówią ostatnie świeczki?

zwg d3

Podsumowanie:

Na każdej spółce da się zarobić, kwestia tylko ile. W przypadku ZWG, mam nadzieję, że będzie coś więcej niż tylko kilka, kilkanaście procent. Kiedy kupić? Nie chce nikogo ograniczać przed zakupami. Ja nie należę do osób, które na gwałt muszą mieć akcje. Spokojnie poczekam na potwierdzenie zmiany trendu i wtedy w dogodnym miejscu rozważę decyzję o zakupie akcji.

Pozdrawiam.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Wykop
  • email
  • Blogger.com
  • MyShare
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *