Wielton – AT cz.1

 

Nie wątpliwie jedną z głównych zaskoczeń ostatniego tygodnia jest Wielton. Spółka będąca w mocnym trendzie wlt1wzrostowy dokonała czegoś niespodziewanego. Wlt będąc na wsparciu wynikającym z dużej i mocnej luki cenowej wyznaczonej sesjami 18-10-2013 i 21-10-2013 w poniedziałek tak jak 99% spółek otworzyło się sporą luką w dół. O ile większość spółek zdołało się wykaraskać ze spadków (zamykając lukę) tak Wlt niestety z sesji na sesję pogrążał się coraz bardziej. Teraz znajduje się o 30% niżej od najwyższego szczytu.

wltTyle wstępu… Przejdźmy do analizy trendów. Jak widać na pierwszym i drugim screenie, że trend długoterminowy jest bardzo wyraźny. Można spokojnie wyznaczyć kanał, w którym porusza się cena. Patrząc na fale wzrostowe to ostatnia jest najdłuższa (wg teorii fal to jest piąta fala wzrostowa – najdłuższa, zgodnie z tym, czeka nas trzy fale trendu spadkowego – jedna już się zrealizowała).wlt4

Zobaczmy świeczki na wykresie dziennym (screen 4). Pierwsze, co się rzuca w oczy to luka, o której wszystko się zaczęło. Zauważ, że luka pokrywa się z ostatnią luką w ruchu (swingu) wzrostowym. Tym samym podobnie jak na wykresie Vistuli (link) powstała „wyspa odwrotu„. Formacja bardzo rzadko widywana oznaczająca zmianę trendu.   Dziś (07-03-2014) cena zatrzymała się na wsparciu.

wlt3Na czym stoimy teraz? Hmm, dobre pytanie. Screen 3 przedstawia linię wsparcia. Osobiście spodziewam się ruchu korekcyjnego w trendzie spadkowym (czyli kilku sesyjnych wzrostów), podczas którego sprzedam posiadane akcje (zakupione po 7,16). Jedyne czego się obawiam to spadek w granice 5zł. Po burzy zawsze wychodzi słońce – problem w tym, że pochmurno może być cały czas:/

Posiadasz akcje ? To zależy jeszcze po jakiej cenie. Ostatnie spadki na pewno zniwelowały zyski pewnie wszystkim z Was. Skoro jedziemy na tym samym wózku to proponuję umieszczać swoje propozycje rozwiązania problemu w komentarzach.

Ze swojej strony powiem : Jeżeli w poniedziałek będzie w miarę spokojnie to dam szansę temu wsparciu. Jeżeli nie to tne straty i zapominam o problemie. Szkoda tracić czas na łudzenie się – w tym samym czasie zarobię na czymś innym.

Pełna analiza finansowa/fundamentalna znajduje się na stronie

www.inwestycjegieldowe.com

Pozdrawiam serdecznie,

Michał.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • RSS
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • MyShare
 • Twitter

6 thoughts on “Wielton – AT cz.1

 1. Ciekawe, bo pod linię wsparcia i trendu dokonałem wczoraj zakupu, choć muszę przyznać, że zrobiłem to trochę za wcześnie (około godziny 14, kiedy na wykresie rysowało się coś w rodzaju młota). Od poniedziałkowej sesji będzie zależało czy tnę straty czy zostaję na pozycji.

 2. Aha, i zapomniałbym. Na wykresie widać jeszcze jakieś wsparcie w okolicach 5,15, więc rynek być może zareaguje na nie. Jeśli nie, to wtedy już raczej kierunek południe.

  • Bolesna sprawa.
   Potwierdza się twierdzenie, że trend jest rosnący, dopóki nie zamieni się w malejący.
   Ukraina tylko zaciemniła i przyśpieszyła sprawę.
   Poniedziałek pokaże.

 3. Na prośbę Studa jestem w trakcie przeprowadzania AF WIELTONU – o powiem szczerze, że tam wszystko wygląda dużo lepiej. Osobiście byłbym rad – gdyby trend wzrostowy został na jakiś czas przerwany, a kurs spółki zawędrowałby na południe. Będzie to świetna okazja do zakupu tej prężnie rozwijającej się spółki :).

 4. Stud, dzięki za tę analizę. Wiele serc i portfeli pociesza:). Analiza AF Ribi, potwierdza też że to dobra inwestycja. Pozostaje poczekać jak się stoczy i dokupić jak wybuduje jakieś wsparcie… Wielkie dzięki! :).

  Mogę też prosić o analizę ASBIS? Sytuacja tam jest bardzo podobna.., spadki po poniedziałkowym resecie a spółka wydaje się naprawdę porządna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *