Sappeers SA [SAE]- quick look /1/

Witam,

Tym razem rzucamy okiem na coś z rynku New Connect, na spółkę Sappeers [SAE].

Czytelnicy, którzy przeczytali mój poprzedni wpis dotyczący spółki Cormay na pewno będą oczekiwali kolejnego dobrego typu ale musimy pamiętać, że „ciocia Giełda” lubi być kapryśna i często zmienia nasze plany. Jak na razie [CRM] idzie po mojej myśli, (czytaj wpis o Cormay [CRM]).

Wróćmy do tytułowej spółki. Tradycyjnie na początek idzie wykres tygodniowy.

Należy zacząć od mikrego wolumenu przez pierwsze pół roku istnienia spółki na rynku i dlatego ten okres osobiście bym pominął (sam zobacz na wykres poniżej – po lewej stronie linii A ledwo co widać słupki wolumenu). Wykres tygodniowy pokazuje niepokojącą świeczkę pinbar /powyżej wzięta w kółko/ oraz poziom oporu wynikający z konsolidacji na przełomie października i listopada 2016 -ten szczegół jest kluczowy w podejściu długoterminowym, ale… … nikt nie patrzy w perspektywie kilku dobrych lat. Liczy się tu i teraz, a najlepiej jakby od razu w tym tygodniu liczyć zarobione procenty – nie ma tak. Trzeba zawsze podchodzić na chłodno i swoje analizy dzielić na mniejsze odcinki. Np. teraz postaramy się nakreślić ewentualny scenariusz w podejściu krótkoterminowym.

Spółka przykuła moją uwagę ze względu na przebicie głównej linii trendu spadkowego/ czerwona ciągła linia/ oraz na tworzącą się formację chorągiewkę /B/. Tym samym został pokonany lokalny opór /linia pomarańczowy/ – początek trendu wzrostowego krótkoterminowego. Ale nadal mamy problem z wejściem na wyższe poziomy. Dlaczego? Pewnie powtórzę się już setny raz jak powiem, że lubię patrzeć na luki tworzące się pomiędzy sąsiednimi świeczkami i również w tym przypadku od razu rzucił mi się o oczy mini opór /D/ (pokrył się z poziomem 2 zł), który idealnie zatrzymał dzisiejsze wzrosty.

Wnioski:

 • trend długoterminowy – spadkowy,
 • trend krótkoterminowy – wzrostowy,
 • czekamy na pokonanie poziomu 2 zł. O ile tak się stanie pierwszym targetem jaki bym nakreślał to poziom 4 zł – czyli ok. 100% od obecnej ceny – brzmi nieźle,
 • (i teraz najdalej wysunięty wniosek) o ile cena zagości na poziomie 4 zł będzie widoczna na wykresie ogromna formacja oRGR, której zasięg… wystaje poza skalę 🙂

Pozostaje mi tylko zachęcić do dalszej obserwacji owej spółki.

Co o tym sądzisz? Zostaw po sobie komentarz…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • RSS
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • MyShare
 • Twitter

2 thoughts on “Sappeers SA [SAE]- quick look /1/

 1. Czy Twoje analizy dotyczą tylko danych giełdowych, czy może uwzględniasz również zmienne biznesowe, które mogą mieć wpływ na kurs akcji?

 2. Tak – tylko cena akcji i jej wykres. Jestem zdania, że cena dyskontuje wszystko a dodatkowo na wykresie możesz zaobserwować, które poziomy cenowe są ważne. Dana informacja nie gwarantuje Ci określonej reakcji – to inwestorzy ją „trawią” a wykres idealnie to przedstawia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *