Resbud [RES] – pytanie z czatboxa /1/

pytanie z czatboxa-GCNWidać, że autor wiadomości z czatboxa, ma szerokie zainteresowania. Od spółek motoryzacyjnych (Groclin) po spółki budowlane 🙂

Spółka RES swego czasu cieszyła się dużą popularnością, ze względu na fakt szybkich irracjonalnych wzrostów. A takie zdarzenia przyciągają inwestorów jak lep na muchy (bo przecież każdy chce zarobić xx procent w kilka dni).

Zacznijmy od wykresu przedstawiającego Swingi:res-trendy

Myślę, że screen jest na tyle wymowny, że nie potrzeba dużego komentarza. Dodam tylko, że krótkoterminowy trend, jaki teraz widzimy, przypomina mi bardziej ruch w bok. Ale jak przyjrzymy się szczytom i dołkom to faktycznie są względem siebie coraz wyżej.

resCena ma to do siebie, że bardzo często konsoliduje się, zawężając miejsce – co prowadzi do wybić. Ja staram się łapać te wybicia – i tak to się powoli kręci 🙂

Zielona strefa to bardzo ładna luka cenowa, od której zaczął się znaczący ruch wzrostowy. Niebieska kreska to opór wynikający z podwójnego szczytu. 

Jak zagrywać?

Jedną z możliwości jest najprościej poczekać do wybicia w górę z pierwszym poziomem „Take profit” równym niebieskiej linii.

A Ty? Pod co byś kupował ?

Zapraszam do komentarzy. 

W końcu ta strona pełni edukacyjną rolę, nie bójmy się rozmawiać 🙂

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • RSS
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • MyShare
 • Twitter

2 thoughts on “Resbud [RES] – pytanie z czatboxa /1/

 1. Autor pytania nie jest oryginalny i też liczy na wybicie w górę z poziomów między 2,20 a 2,50. A jeśli tak to wybicie z trójkąta może nastąpić na przestrzeni kilku dni bo miejsca coraz mniej 🙂 Problem z czekaniem na zakupy po wybiciu może być jeden a mianowicie taki że cena błyskawicznie szybuje w górę i może limit aktywacji mógłby się tu sprawdzić najbardziej.

 2. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już na jutrzejsza sesję ustawić zlecenie zakupu z limitem aktywacji NAD linią ograniczającą wykres z góry. Nie ma złotej zasady, jak łapać takie sytuacje. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie na raty 🙂 Jedna rata z lim akt, tak jak pisałem wcześniej. Druga, np. po świeczce wybiciowej, a trzecia – ostatnia rata, na korekcie. Z limitem TP, może być identycznie.
  Pozdrawiam i dziękuje za komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *