Przebita linia trendu ? Sprzedaję…

W całym internecie mało jest kompetentnych miejsc, gdzie ludzie piszą na temat swoich doświadczeń. Zakładając tą stronę wiedziałem od razu, że wpisy bazujące na moim doświadczeniu będą o wiele bardziej owocne. Kontynuując szerokie zagadnienie trendów postanowiłem „popełnić” wpis na temat linii trendu. Najprostsza rzecz a najciężej ją zrozumieć:

„Która linia wyznacza trend?”

To jak się powinno rysować linię – każdy wie: Po szczytach albo po dołkach. Należy jednak pamiętać o tym, że linia oparta o minimum 3 wierzchołki jest linią trendu. Linia oparta o dwa, to po prostu kreska. 

Ten kto czytał choć jedną książkę odnośnie AT wie, że linia trendu mówi nam o trendzie, więc logicznie rzecz ujmując chwila kiedy linia zostanie przebita to moment zmiany trendu ? No nie do końca… Pojawia się więc drugie pytanie:

„Która linia trendu jest najważniejsza?”

Wybrałem wykres WIELTON-u. Jako że ostatnio wykres był w mocnym trendzie wzrostowym, można na nim znaleźć to co chce Wam pokazać.

Postanowiłem, że prezentacja będzie najlepszą formą przekazu wiedzy. 

Linie trendu

 

Linie trendu mają swoją wadę : nie uwzględniają konsolidacji jako normalnej fazy spowolnienia ruchu wzrostowego. Ponieważ każda skośnie narysowana linia prędzej czy później zostanie przebita przez cenę wędrującą w bok.

Dlatego też inwestor powinien z dystansem podchodzić do linii trendu.

Dziękuje, za uwagę. Mam nadzieję, że treści wpisu jak i prezentacji jest merytoryczna. W kolejnych wpisach nadal pomęczymy szeroki temat TRENDÓW…

PS. Nie byłbym sobą jakbym nie zadał pracy domowej: Po pierwsze zrób pyszną kawę i usiądź do wykresów. Patrz i rysuj linie, analizuj która została przebita, a która zadziałała jako wsparcie. Przerób około 200 wykresów. Dobrze by było, żebyś sobie przyswoił/przyswoiła łatwość rozpoznawania „prędkości” trendów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Wykop
  • email
  • Blogger.com
  • MyShare
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *