Lubawa [LBW] – pytanie z czatboxa /1/

pytanie-150412

Porobiły mi się duże zaległości w analizach. Pytania o spółki widnieją z datą lutową – wstyd na całej linii. Czas najwyższy z systematycznym odpisywaniem na padające pytania. 

Dzień publikacji wpisu na temat spółki LBW nie jest przypadkowy, przekonasz się o tym później ale teraz zacznijmy od początku czyli od wykresy tygodniowego – trzeba sobie wyrobić ogólne zdanie.

150412-lbw-tyg1

Na pewno widać trend wzrostowy. Ostatnia fala wzrostowa była na tyle duża, że nie powinno dziwić ostudzenie nastrojów. Przerywaną czerwona linia zaznaczyłem subiektywny układ i przebieg trendu. Ta nagła zmiana przebiegu trendu spowodowała dysproporcje w analizie wykresu i dlatego zdecydowałem zdecydowałem się na podzielenie go na dwie oddzielne części. Pionowa kreska pokazuje miejsce, od którego na nowo będę rozpatrywał układy panujących trendów.

150412-lbw-tyg2

Wykres tygodniowy w powiększeniu

Aktualnie podążamy w trendzie wzrostowym ale poprzedzał do dynamiczny spadek, zaznaczony układem swingów numer /5/. Czas jaki poszczególni inwestorzy poświęcają na analizy wykresów jest różny, ma on potem wpływ na ilość przesłanek jakie mogą wysnuć analizując wykres. Odległość od siebie poszczególnych szczytów/dołków może nam sugerować przyszłe zmiany trendu. 

Spójrz na poziom /2/. Był on granicznym między trendami, cena nie zawojowała za wiele po jego przebiciu, ale od tej chwili możemy dopatrywać się trendu wzrostowego (przebicie poziomu /2/). Trend kształtuje się dosyć wolno – co m. in. powoduje, że LBW nie należy do moich ulubionych spółek. Po ukształtowaniu się wyższych dołków mogliśmy narysować dolną linię /1/. Skopiowaliśmy ją i oparliśmy o szczyt z kwietnia 2011 – powstała nam górna linia /1/, która jak się potem okazało, była końcem następnego trendu wzrostowego średnioterminowego (rozpoczął się w styczniu 2013 a skończył w listopad 2013). Od tamtej pory mamy w pełni ukształtowany kanał wzrostowy – wyznacza nam granice trendu wzrostowego długoterminowego. 

Ważną linią jest numer /4/. Razem z /3/wyznaczają nam strefę a wybicie z niej w którąkolwiek stronę daje nam sygnał do odpowiedniej reakcji. Spadek poniżej /3/ sugerowałby dalszą korektę do niższej linii /1/. Wyjście w górę – nad /4/, to co teraz możemy obserwować – sugeruje nam dalsze wzrosty w kierunku 2 zł.

Dlaczego linia /4/ jest taka ważna?150412-lbw-d1
Oto ona w powiększeniu. Tworzą ją aż wierzchołków – to dużo. 150412-lbw-d2

A teraz napiszę dlaczego ja zapomniałem o tej spółce. Posiadałem akcje LBW i niestety uczestniczyłem w tych spadkach zaznaczonych strzałką – oczywiście sprzedałem wcześniej ale i tak strata (procentowa) była ogromna. Uznałem że powstała luka cenowa, będzie stanowić mocny opór – który poniekąd już daje o sobie znać. Oczywiście można było kupować akcje z poziomem realizacji zysków w zakresie luki – tylko ja takich inwestycji nie preferuje. 

Pisałem wyżej, że dzień publikacji wpisu jest nieprzypadkowy. 150412-lbw-d3

Powyższy screen w połączeniu ze screenem tygodniowym , gdzie widać przebicie linii /4/ układa się nam w sygnał zakupu. 

Zgadzasz się ze mną?


Czy podoba Ci się wpis? Polub moją stronę na Facebooku. Będziesz na bieżąco powiadamiany o moich nowych wpisach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Wykop
  • email
  • Blogger.com
  • MyShare
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *