JSW – ciekawy technicznie? Pytanie z czatboxa /1/

150423-jswTo muszą być jakieś jaja. Zdecydowanie, termin „ciekawy technicznie” jest nadużywany przez inwestorów. Jeszcze zależy kto tak, mówi.. Czy inwestor z wieloletnim doświadczeniem, czy osoba stawiająca pierwsze kroki. Nie chcę tutaj obrażać nikogo (tym bardziej autora tego pytania), ale musimy sobie uświadomić, którym miejscu w szeregu stoimy (chodzi tu o poziom wiedzy). Musimy sobie zdać sprawę z poziomu naszej wiedzy i adekwatnie do tego postępować.

Moim jednym z celów prowadzenia tej strony jest edukacja zaciekawionych dziedziną AT inwestorów, ale trzeba czasami ochłodzić Wasze ambicje. Osobiście „mieliłem” wykresy kilka ładnych lat – dzień w dzień – i nadal nie mogę powiedzieć, że wiem wszystko, tym bardziej nic tutaj nie widzę.150423-jsw1Nagle pada zdanie, że JSW znajduje się w ciekawym miejscu technicznym. Powyżej wstawiłem wykres JSW, jaki mogliśmy zobaczyć w dniu napisania pytania.


Niech ktoś mi wytłumaczy/rozrysuje, co tu jest ciekawego pod kątem technicznym?


Jak widząc taki wykres można w ogóle myśleć o zakupie akcji?150423-jsw1Oto wykres aktualny, od 28 lutego pojawiły się podświetlone świeczki. Nic się nie zmieniło. Jak się cofniesz do moich starszych wpisów poświęconych spółce JSW zobaczysz, że cały czas piszę o długotrwałym trendzie spadkowym.

Jedyne, co na tą chwilę możemy zauważyć, to wsparcie (przerywana czerwona linia). Owe wsparcie miało wpływ na cztery ostatnie świeczki ale jak nie raz pisałem, takie wsparcie to nie jest powód do euforii. Wielokrotnie przecież miała miejsce sytuacja, kiedy takie wsparcia były łamane bez większych problemów.

Pamiętaj, że to cały czas jest JSW – spółka węglowa, która jeszcze nie dawno była na językach wszystkich Polaków. Czy uważasz, że od tamtego czasu coś się zmieniło, coś co może odwrócić wieloletni trend ??

Nic. Wykres cały czas przedstawia trend spadkowy i jak na razie nie ma przesłanek, że ta sytuacja się zmieni.

Szukaj spółek w trendzie wzrostowym, takich jak np. WOJ.


Czy podoba Ci się wpis? Polub moją stronę na Facebooku. Będziesz na bieżąco powiadamiany o moich nowych wpisach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Wykop
  • email
  • Blogger.com
  • MyShare
  • Twitter

One thought on “JSW – ciekawy technicznie? Pytanie z czatboxa /1/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *