HAWE

– – – Aktualizacja 29 marca 2014 – – –

Tak jak pisałem wcześniej. Z trendem się nie dyskutuje i żadne myślenie życzeniowe nie pomoże. Na poniższych screenach widzimy kontynuację spadków. Inwestorzy posiadający akcje spółki Hawe po raz kolejny muszą swoją inwestycję traktować długoterminowo, żeby chociaż wyjść na zero.

To kolejny przykład na to, że jak się widzi pierwsze oznaki osłabienia trendu bądź jego kontynuacji to nalezy w porę reagować i redukować posiadany pakiet akcji. To jest tak prosta zasada a zarazem taka ciężka do realizacji.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał

———————————————-

Przecież był super raport/rekomendacja. To dlaczego nie zarabiam ???

Brzmi znajomo, nieprawdaż? Często (a może zawsze??) młody stażem inwestor kupuje akcje spółki rekomendowanej przez poważną firmę ratingową lub bank licząc na choćby kilka procent zarobku. Po ogłoszeniu tej jakże super wiadomości czemu nikt tego nie widzi i akcje spadają? „Przecież wypowiedzieli się „szpece”?

Rekomendacja rekomendacją a wykres robi swoje.

Na screenie zaznaczyłem dzień, w którym pojawiła się pozytywna informacja dla spółki HAWE.

hweCo się zmieniło od tamtego czasu? Prócz upływu czasu to chyba nic i pewnie 90% inwestorów, którzy kupili walor po ogłoszeniu zacnej informacji notuje aktualnie stratę.

Siadając do analiz zawsze przed sobą mam kartkę papieru gdzie widnieje kilka pytań. Chcąc kupić walor muszę na wykresie znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania – rzecz jasna muszą być one pozytywne. Pierwszym i zarazem podstawowym pytaniem jest:

Czy jest trend wzrostowy?

haweee

Oglądając wykres (po lewej) w pamiętnym dniu zrobiłem wpis gdzie dokładnie opisałem sytuacje (zobacz aktualizację z dnia 10-12-2013).

Przenieśmy opór na aktualny wykres:

haweOdpowiedź na wyżej zadane pytanie brzmi:

Średnioterminowy trend spadkowy, aktualnie konsolidacja.

Reasumując:

Posiadasz akcje HAWE? Wsparciem owej konsolidacji jest poziom 3,32 zł. Przebicie tego poziomu wiąże się z dalszymi spadkami. Ci którzy lubią uśredniać w dół będą mieli okazje do swojej ulubionej czynności 🙂

Chcesz kupić akcje HAWE? Radziłbym Ci poszukać sobie innych ciekawszych spółek. Okazji jest wiele – gwarantuje. Codziennie pojawiają się pozytywne formacje świecowe, które pozwalają zarobić w kilka dni znacznie więcej niż roczna lokata w banku.

Pozdrawiam,

Michał / Studencina.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • RSS
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • MyShare
 • Twitter

3 thoughts on “HAWE

 1. Pamiętam że ja byłem jednym z tych którzy na HAWE chcieli w ten sposób zbić kokosy…no prawie w ten sposób bo ja zapakowałem się w akcję troszkę wcześniej przed pamiętnym info o podpisaniu lukratywnej umowy na rozwój sieci światłowodowej. Po tym info zapaliły mi się dolary w oczach i już w głowie zacząłem liczyć pieniądze które zarobię. Niestety info choć dobre nie przyczyniło się do jakichś spektakularnych wzrostów, co było tłumaczone zawirowaniami wokół OFE itd. Po paru dniach notowań podczas których kurs nie wykazywał większej ochoty do wzrostów puściłem to dalej, na szczęście z niewielkim zyskiem.

  • Witam,
   To jest kolejny z setki przykładów, że z trendem nie ma co dyskutować. W najbliższej przyszłości będę o tym pisał na ramach strony.
   Dziękuje za komentarz,
   pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *