Groclin [GCN] – pytanie z czatboxa /1/

pytanie z czatboxa-GCN

Screen z CzatBoxa

Cieszy mnie fakt, że moje treści podobają się coraz to większej grupie czytelników i że regularnie odwiedzają mój adres. Mam nadzieję, że kieruje Wami w głównej mierze chęć nauki niż oczekiwanie na gotowe przykłady zleceń. Podanie surowego zlecenia nie rozwiązuje problemu niewiedzy.

Po lewej widać screen z kolejnym pytaniem, tym razem o spółkę Groclin [GCN].

Nie chcę nikomu wypominać, ale screen jest zarazem przykładem na to, że bardzo wielu z Was myli nieco pojęcia. Analizuje wykresy „w krzywym zwierciadle”. Ale od wyjaśniania takich zawiłości służy właśnie moja strona 🙂

Pada mocne stwierdzenie: „odwrócenie trendu przynajmniej średnioterminowego„. To stwierdzenie może być śmiało tematem oddzielnego wpisu. Chcąc poznać jakie ja mam zdanie na temat odwrócenia trendu, polecam przejrzeć moje wszystkie wpisy. W wielu z nich wytłumaczyłem jak ja widzę odwrócenie.

Wracając do wykresu GCN…gcn-150112-linie trendu… najpierw napisze dla tych, którzy lubią linie trendu.

Zawszę analizuje spółki po sesji. Świeczki dzienne dają mi wystarczający obraz jak przebiegała sesja. Nie ukrywam, że rzucałem okiem na GCN podczas sesji, ale nie dałem się ponieść emocją (miałem robić wpis przed godz. 17:00). Widziałem piękne wzrosty, teoretycznie jeden z poziomów ważnych pod kątem krótkoterminowego trendu był już w zasięgu (zobacz screen poniżej), ale jak się okazuje, inwestorzy nie byli na tyle mocni, żeby utrzymać wyższy kurs akcji.

Cena oparła się o dwie linie trendu spadkowego. Obie są ważne, ponieważ przedstawiają dwie prędkości trendu. Jak sami widzicie na tą chwilę nie ma co mówić o odwróceniu trendu.

gcn-150112-dPierwsza linia od góry, oznacza wg mnie granicę między trendami średnioterminowymi. Dwie, niżej oznaczają lukę cenową między sesjami z dni: 13-14.11.2014. O ile dojdzie do pokonania w/w oporów, będziemy mogli wtedy mówić o zmianie trendu – niestety taka jest prawda.

Wszystkie sesje wzrostowe w głównym trendzie spadkowym przeważnie traktuje jako „szum”.

gcn-świeczkiSame świeczki również na tą chwilę nie daję jednoznacznego sygnału. Owszem – ostatnimi dniami wolumen był znacznie większy niż ostatnio, ale to tylko tło. Ważna jest cena. Wystąpiły dwie wzrostowe świece, ale zaraz po nich następowała korekta. Ostatnia świeczka to najzwyklejszy pinbar, ratuje go tylko to, że jego cień nie sięga do jakiegoś ważnego poziomu. O wiele większe miałby znaczenie, jakby swoim cieniem sięgnął do oporu wynikającego z luki cenowej.

Reasumując. Radzę poczekać, o ile interesuje Cię w miarę bezpieczna inwestycja. A patrząc na szeroki WIG, spadki nadal wiszą w powietrzu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Wykop
  • email
  • Blogger.com
  • MyShare
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *