Gino Rossi [GRI] – analiza techniczna /1/

Spółka Gino Rossi była już tematem jednego z wpisów


Mówią, że giełda jest jak kobieta – ciężko ją zrozumieć ;-) Podczas gdy na szerokim rynku dominują spadki istnieje kilka spółek, które w żaden sposób (jak na razie) nie pokazują sygnałów słabości. A co ze spółkami, które zmieniają trend krótkoterminowy? Dobre pytanie. Ilu inwestorów, tyle szkół jeżeli chodzi o decyzje inwestycyjne. Jedni biorą pod uwagę wykres indeksu, inni nie. Skoro bralibyśmy pod uwagę słabą sytuację na wykresach indeksów na pewno nie kupilibyśmy akcji np. MON, VST czy też BTM, które w ostatnim czasie dały sporo zarobić. Myślę, że podałem wystarczający argument. Ja patrze na wykres indeksu, ale traktuje go drugorzędnie. Najważniejsze dla mnie są oznaki zmiany trendu (minimum średnioterminowego. Krótsze traktuje jako spekulacyjne rajdy).

Istnieje wiele miejsc w internecie, gdzie przeczytamy jedno i to samo. „Złote zasady inwestowania”, „Jak zacząć grać na giełdzie?” i inne mało przydatne informacje. Każdy z autorów chce mieć „ponadczasowe treści” żeby zapewnić sobie dużą liczbę odsłon, ale w dziedzinie inwestowania chyba nie o to chodzi. Trzeba ludziom pokazywać wiedzę praktyczną, której nie ma w żadnej książce. Wiadomo, że rynek i tak postąpi po swojemu. My z kolei możemy jedynie przygotowywać się na kilka scenariuszy.

1212-gri

Przejdźmy do konkretów. Wykres GRI przedstawia początek trendu wzrostowego, krótkoterminowego. Warunkiem koniecznym do wzrostów było pokonanie luki /2/. Dołek został „uklepany”. Dwie świeczki pinbar /1/ oraz mini lukę między świeczkami (zielona linia) możemy uznać jako potwierdzenie. Trzeba pamiętać, że nadal panuje atmosfera spadków w średnim terminie. Granica między trendami średnioterminowymi znajduje się dopiero na wysokości 2,80 zł a po drodze widać inne problemy.

Czy skusić się na zakup? Z punktu widzenia AT teoretycznie mamy podstawy do ewentualnego zakupu – to jest jedyna odpowiedź jaką mogę udzielić, ponieważ faktyczna decyzja powinna być uzależniona od osobistych upodobań, co do ponoszonego ryzyka.

Pamiętaj, że jest to zagranie poniekąd kontr trendowe i w każdym momencie możemy spodziewać się powrotu do spadków. Jednym z rozsądnych rozwiązań jest np. ustawienie z góry poziomu, po którym będziemy sprzedawać akcje – np. realizując zysk 8% (do najbliższego oporu jest odległość ok. 11% (od 2,25 do 2,50 zł)).

Kiedy kupić? Osobiście poczekałbym na dogodną formację świeczkową lub stosował zlecenie z Limitem Aktywacji. Moja analiza przestanie być aktualna jeżeli cena spadnie poniżej 2 zł.


Chcesz być na bieżąco z moimi analizami? Polub moją stronę na Facebooku albo dodaj mój blog do ulubionych.

Jeżeli masz inne pytania związane z GPW zachęcam do kontaktu e-mailowego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Wykop
  • email
  • Blogger.com
  • MyShare
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *