G-Energy [GNG] – quick look /1/

Zobacz, co napisałem do tej pory na temat spółki GNG:


Zapewne większość z Was dziwi się dlaczego poruszam po raz kolejny temat spółki groszowej. Przecież na warszawskim parkiecie jest tyle ciekawych spółek ale wbrew pozorom jest wśród nas bardzo duża grupa inwestorów, która stara się inwestować w tego typu spółki – groszówki, gdzie zmiana ceny nawet o 1 grosz daje zarobek kilku procent. Właśnie jeden z nich poprosił mnie w e-mailu o rzut oka na wykres, stwierdziłem – czemu nie? Ten wpis możemy podpiąć pod każda spółkę groszową. 

Tak, jak już nie raz pisałem AT na spółkach groszowych jest mocno ograniczona. Inwestor w mailu podesłał mi trzy screeny ze swoimi przemyśleniami, oto one:

Osobiście wskaźniki bym odsunął i jednocześnie skupił na sekwencji wyższych szczytów i dołków. Zaciekawił mnie ostatni screen, gdzie inwestor liczy świeczki. Z liczeniem świeczek spotkałem się w literaturze giełdowej, zapomniałem sobie o tym podejściu. Inwestor sugeruje, że teraz – w piątym tygodniu dojdzie do następnego wybicia się ceny. Nie byłbym tego taki pewien, bardziej sprawdzają się liczby z ciągu Fibonnaciego

Wracając do wykresu spółki GNG, nie chciałbym jednoznacznie go oceniać. Widzę kilka scenariuszy równie prawdopodobnych a ten, kto z góry ocenia i sugeruje zachowanie się kursu – po prostu kłamie. Widzę na wykresie trójkąt zniżkujący, sugerujący spadek ceny. 1110-gngNajbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 0,10 zł ale za to na wykresie tygodniowym widać małą, lokalną linię trendu, która może spowodować odbicie się ceny.

1110-gng-tyg Jest jeden scenariusz, który mógłby pogodzić obie przesłanki – krótkotrwały spadek ceny do wspomnianego poziomu i natychmiastowy wzrost ceny na stare poziomy. Bądźmy przygotowani na różne rozegrania ceny. Inwestor, nic nie napisał o cenie nabycia akcji i o kwocie (w przybliżeniu) więc trudno sugerować dokładne zagrania. Mam nadzieję, że zabezpieczy się odpowiednim zleceniem SL.

Pozdrawiam serdecznie. Serdecznie zapraszam do komentarzy.


Chcesz widzieć znacznie więcej moich analiz spółek?

Zapraszam Cię do zapoznania się z Ofertą

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • RSS
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • MyShare
 • Twitter

6 thoughts on “G-Energy [GNG] – quick look /1/

 1. wygląda mi na to że tu nastąpiło własnie odwrócenie trendu .
  z 8 zeta spadek na 6 gr. to są normalne jaja naszej GPW 🙂
  nawet obecny wzrost 100% od minimów to drobiazg.
  własnie próbuję przeliczyć ile to procent spadło i mam problem matematyczny :):):) ponad 99% ???
  a gdy by to miało wrócić na maxa historyczne to ile ile to procent od minimów ??? ponad 10 000 % ???? dobrze liczę ? bo aż sam nie wieże 🙂 jaja normalnie jaja 🙂

 2. @Autor majac 100k akcji (czyli nie za tak dużo $ ) zlecenie SL spowoduje ‚widły’. Jaki sens ma stawianie SL na takich spółkach to ja nie wiem.

  @zoltan
  Dlaczego główny akcjonariusz wyemitował sobie akcje po 0,1 ? To raczej fakt że ta spółka ( nic nie robiąca ) kosztowała 8 PLN to dopiero kuriozum

 3. 100 000 akcji to kwota około 11 000 zł. Bądźmy poważni, taka kwota nic nie zrobi. Stawianie SL ma sens pod kątem gry z trendem. Zasada jest prosta, skoro trend jest zagrożony/ zmienia się, nie ma sensu trzymać akcje i tracić ewentualny zysk (czy ktoś aktualnie zarabia na akcja GNG?).
  Pomijam wewnętrzne zagrania spółki z emisją akcji itp – oceniam sam wykres. Dzięki za komentarz

 4. może przesadziłem z tym „zawiodłem się ” .
  jesteśmy w końcowym fragmencie tego trójkąta słynnego …
  jak nastąpi wybicie z niego w górę / a raczej zapewne nastąpi takie/ jak przewiduje Pan Michał ..
  To będzie oznaczać … słow mi brak !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *