Analiza techniczna kontraktów terminowych FW20

Witam serdecznie,

Kontrakty terminowe na główny indeks wig 30 są idealnym odzwierciedleniem sytuacji jaka dzieje się na parkiecie. Kontraktami na indeks głównie handlują większe instytucje, z tego powodu wykres jest pełny farmacji świecowych i wsparć, które widać bez większych problemów. A dzieje się to dlatego ponieważ kilkoma większymi transakcjami mogą one lekko kreować bieg ceny, na przykład stawiając wiele zleceń typu „long” w na jednym poziomie. Robiąc z tego poziomu wsparcie.

Poniżej, wykres tygodniowy kontraktów terminowych na indeks wig30fw20 fw201Wg mnie wygląda to tak jakby za chwile miało dojść do testowania  poziomu 2200.  O sile wsparcia/ oporu świadczy to w jaki sposób cena odbija się od niego. Tutaj widać, słabość w postaci w sumie symbolicznych wzrostów.fw20-ddNo i gdzie szukać potwierdzenia jak nie na wykresie dziennym?

Nakładają się na siebie dwie negatywne szczegóły: formujący się klin /forma korekty w trendzie, wyjście dołem oczywiście zwiastuje  powrót do spadków/ i opór (zaznaczony czerwoną kreską) wynikający z poprzednich dołków. O ile dojdzie do spadków to ten poziom stanie się schodkiem cenowym. To super prosty sygnał do kontynuacji trendu. Schodek cenowy to nic innego jak wsparcie, które stało się oporem i na odwrót.

Jak interpretować to co napisałem? 

W prosty sposób :) Zła sytuacja na głównym indeksie na pewno przełoży się na poszczególne spółki.

Ważna uwaga:

Jeżeli widzisz na wykresie spółki negatywną formacje bądź układ świec a na głównym indeksie sytuacja nie sprzyja wzrostom to prawdopodobieństwo zrealizowania się owej formacji jest znacznie większe. Inną sprawą jest też zastanowienie się nad tym czy warto kupować akcje skoro „coś wisi w powietrzu” na głównym indeksie?

Dziękuje za uwagę,

Studencina

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Wykop
  • email
  • Blogger.com
  • MyShare
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *