Bytom – pytanie z czatboxa /1/

Witam serdecznie.

050206-pytanieTym razem skupimy się na wykresie spółki BTM – w ostatnim czasie dała ona sporo zarobić, zastanowimy się czy da jeszcze więcej. Jeden z czytelników mojej strony poprosił mnie o jej analizę. 

Minęło trochę czasu – cena znajduje się znacznie wyżej niż podawana w pytaniu. 

Na początku pozbierajmy to, co się działo do tej pory. Na mojej stronie znajdziesz wpis poświęcony spółce BYTOM z dnia 4 listopada 2014.  Równolegle na zaprzyjaźnionej stronie gragieldowa.pl toczy się wątek na forum poświęcony BTM (Szmatki i fatałaszki – BYTOM AT!) – tam znajdziesz aktualne wykresy i prognozy moich kolegów.


Zacznijmy od wykresu tygodniowego:

150206-btm-tygMuszę przyznać, że rzadko widzę formację chorągiewki z tak dużym – teoretycznym zasięgiem. Wiadomo, to jest tylko teoretyczny zasięg. Po drodze będzie nas czekać wiele innych ważnych poziomów do przejścia i nie do końca twierdziłbym, że cena faktycznie taki poziom osiągnie. W między czasie na pewno zobaczymy inne formacje, z których zasięg może się pokryć z zaznaczonym. Nikt wtedy nie będzie twierdził, że owy wzrost jest spowodowany właśnie tą chorągiewką. Uogólniłbym twierdzenie, że BTM jest w mocnym trendzie wzrostowym – długoterminowym.

Co widać na dziennym?

150206-btm-d

Dlaczego odpuściłem temat BTM? Po moim ostatnim wpisie pojawiła się korekta – idealnie. Następnie w dwa dni cena spenetrowała opór i uległa korekcie (mam na myśli świeczki wzięte w czerwoną elipsę). Jak wiadomo pokonany opór staje się wsparciem a tu wsparcie znowu zostało pokonane w dół. Błędnie to zinterpretowałem – a mianowicie – pomyślałem sobie, że mamy do czynienia z fałszywym wybiciem (jak cofniesz się na wykres tygodniowy zauważysz, że cienie świec po wybiciu (wzrostowe po tych zaznaczonych) cały czas przebywają między oporami – wynikającymi z poprzednich szczytów). Bliskość oporów spowodowała, że szukałem innych spółek z klarowniejszymi poziomami.

Wracając do pytania o przyszłość BTM. Długoterminową przyszłość już znamy.150206-btm-dA co się wydarzy na przestrzeni kilku – kilkunastu sesji? Podpowiedzą nam świeczki.


Musimy pamiętać, że wystarczy jedna mocno wzrostowa lub spadkowa świeczka, żeby moja analiza trafiła do kosza, ale pewnych rzeczy nie da się ominąć.


Widać trend wzrostowy i prędzej czy później opór, o którym zaraz powiem zostanie pokonany. Dla mnie każda luka cenowa ma znaczenie – nawet ta najmniejsza. Na wykresie powyżej wskazałem na taką jedną. Luka (zazn. czerwonymi strzałkami) oddziela jedną świeczkę od pozostałych – bardzo często taki układ świec stanowi lokalny opór. Po drugiej stronie stoi luka (zielona kreska) i właśnie do tej strefy spodziewam się ruchu spadkowego.

Reasumując. To kwestia czasu, kiedy cena powróci do systematycznych wzrostów i ten, kto posiada akcje spółki BTM na tą chwilę powinien być spokojny.

Dziękuje za uwagę i zachęcam do komentarzy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Wykop
  • email
  • Blogger.com
  • MyShare
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *