AT w praktyce – ATM Grupa – błędy podczas analizy wykresu.

Seria wpisów „AT w praktyce” to fragmenty analiz, które na co dzień umieszczam dla zalogowanych użytkowników. Jest to zarazem wielki test moich analiz. Możliwość wyciągnięcia wniosków oraz wskazówek na przyszłość.

Dziś zajmiemy się spółką ATG. Na początek wkleję adnotacje oraz screen jaki obowiązywał na tamten czas (05-03-2014).
notka06032014

ATG

ATG

Pomijam tutaj małą atrakcyjność spółki oraz jej płynność. Skupmy się na AT. Teraz patrząc na wykres widzę małe niedociągnięcia (jednocześnie są to główne wnioski płynące z mojego wpisu) ze swojej strony:

 1. narysowana linia trendu. Po pierwsze narysowana linia jest za „krótka”, owszem jest ona właściwa pod kątem szybkiej inwestycji. Takie linie powinniśmy rozpatrywać pod kątem miejsca ustalenia zlecenia SL posiadając już akcje. Narysowana linia dałaby nam możliwość wyśrubowaniu zysku,
 2. analizowana wielkość wykresu. Do planowania zakupu akcji musimy brać pod uwagę znacznie większy zakres wykresu, jednocześnie analizując miejsca, gdzie przed nami znajdują się potencjalne opory. Gdybyśmy do końca brali pod uwagę tylko ostatnią grupę świeczek i kupili po wybiciu się powyżej nich okazałoby się, że kupilibyśmy akcje idealnie pod lokalnym oporem. 
  0218-atg-t

  wykres tygodniowy

   

Na szczęście nie doszło do zakupu a cena dalej kontynuowała ruch konsolidacyjny. 0218-atg-d


Możesz zauważyć różnice na wykresach w postaci skali w złotówkach, niektóre serwisy giełdowe posiadają wykresy gdzie dywidenda jest pokazywana w postaci dużej luki cenowej a niektóre korygują cały wykres o wielkości dywidend – korzystam z tych drugich).


Czy podoba Ci się wpis? Polub moją stronę na Facebooku. Będziesz na bieżąco powiadamiany o moich nowych wpisach.

Jeżeli masz inne pytania związane z GPW zachęcam do kontaktu e-mailowego.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • RSS
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • MyShare
 • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *