AT w praktyce – Zetkama [ZKA]– formacja „klina”

Seria wpisów „AT w praktyce” to fragmenty analiz, które na co dzień umieszczam dla zalogowanych użytkowników. Jest to zarazem wielki test moich analiz.

wykorzystany

Screen z wpisu z dnia 02-03-2014

opis do screenu-zka

To jest wzmianka o spółce ZKA. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że opis do screenu jest prawidłowy. Tylko, w tej analizie popełniłem mały błąd. Screen przedstawia za mały zakres, żeby móc rzetelnie cokolwiek wywnioskować. Samo wyjście z klina nic nam nie daje ze względu na obecność oporu (czarna kreska). A jak klin współgra z całością? Zerknijmy poniżej.

150313-zka-akt

Tutaj należy się klika słów szerszego komentarza. Przede wszystkim mocny trend wzrostowy uległ sporemu osłabieniu, dowodem jest ukształtowanie się niższego dołka /2/ (względem poprzedniego – /1/). Wystarczyły do tego aż trzy sesje /3/ – widać, że siła podaży była mocna. Potem nastąpiła wspinaczka – czyli klin /4/. Jak wiadomo, po pojawieniu się niższego dołka prawdopodobieństwo spadków było znacznie większe (trend ze wzrostowego zmienił się na spadkowy o małym nachyleniu). 

Już kilka dni po opublikowaniu mojego wpisu okazało się, że świeczka pin bar, o której wtedy pisałem to najzwyklejsze – fałszywe wybicie. Jeśli by doszło do klarownego wybicia to i tak okazja do zakupów była by strasznie ryzykowna (kupowanie akcji , po niższym dołku a przed ważnym oporem, posiada małe szanse na powodzenie). Potwierdzeniem zmiany trendu było ukształtowanie się jeszcze niższego dołka (od dołka numer /2/), co całkowicie skreśliło spółkę z listy potencjalnych do kupienia.


Praca domowa – poszukaj na wykresach sytuacji, kiedy cena wcześniej tworzy niższy dołek a potem dochodzi do wybicia na wyższe poziomy. Jeżeli takie znajdziesz – poszukaj różnic z opisywaną powyżej. A na końcu dodaj komentarz pod tym wpisem, pisząc swoje wnioski.


Czy podoba Ci się wpis? Polub moją stronę na Facebooku. Będziesz na bieżąco powiadamiany o moich nowych wpisach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Wykop
  • email
  • Blogger.com
  • MyShare
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *