Analiza weekendowa – podejście długoterminowe – 16.03.2014

Witam serdecznie,

Ten tydzień na pewno zapadnie w pamięć wielu inwestorów szczególnie tym, którzy dołączyli do inwestycyjnego świata w tamtym roku. To ich pierwszy (mini) „krach”. Spadki sortują graczy – słabi odpadają nie mogąc pogodzić się z losem. Większość z nich na pewno będzie głosić legendy o GPW jako o miejscu zła i oszustwa, ale taka już psychika ludzka.

Przeanalizowałem te same spółki co tydzień temu. Prosiłem, żebyście podsyłali spółki, które mam przeanalizować – NIE DOSTAŁEM ANI JEDNEGO MAILA z lista spółek, no szkoda.

Przypominam jeszcze raz. Moment sprzedaży jest najważniejszy w procesie inwestycyjnym. Od niego zależy ile zarobimy/stracimy. Każdy przychodzi na GPW z innym celem: jeden szuka „szybkich strzałów” a drugi np. szuka bezpiecznych akcji na lata (konto IKE). Chciałbym, żeby każdy z Was dążył do takiej pewności siebie żeby nie żałował podejmowanych decyzji. 

Na pewne rzeczy nie mamy wpływu i trzeba się z nimi pogodzić  (KRYM !!!). Niepewny czas na GPW proponuje przeznaczyć na naukę i treningi, oglądanie wykresów, rysowaniu kresek.

Polecam zastanowić się nad sobą i nad tym czego chcemy od akcji. Zastanów się czy twoje oczekiwania wobec zysków nie są wygórowane (dlaczego trzymasz akcje do tej pory zamiast realizować zysk np kilku % ?). Jeżeli już określisz swoje cele przejdź do ich realizacji. Sygnałów do kupna będzie na pewno sporo – jak zawsze, tylko zostaje zastanowić się kiedy realizować zysk….

Poniżej umieszczam szybkie analizy 44 spółek. Komentarze zaznaczyłem na nich. Ogólnie większość spółek zmienia powoli trend. W myśl zasady o podążaniu za trendem większość spółek kwalifikuje się do sprzedaży. Owszem nie wykluczam wzrosty na nich, ale te wzrosty będą jedynie ruchem korekcyjnym w trendzie spadkowym (czyli ruchem: krótkim i niepewnym).

Pozdrawiam serdecznie,

Michał.

—————————————

Osobiście dokładam wszelkich starań do robiony przeze mnie analiz, ale wiadome jest, że nikt nie zna przyszłości (łącznie ze mną) i nie wiadomo jak się zachowają poszczególne walory, dlatego pragnę przypomnieć fragment notki widniejącej cały czas na głównej stronie :

„Powyższy wpis jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Zagrania spekulacyjne wiążą się z ryzykiem. Czytelnik samodzielnie podejmuje decyzje na własną odpowiedzialność.”

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • RSS
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • MyShare
 • Twitter

2 thoughts on “Analiza weekendowa – podejście długoterminowe – 16.03.2014

 1. Brak nowych spółek to oznaka, że niektóre portfele zostały mocno zredukowane lub całkowicie opróżnione. Aktualnie w obliczu potencjalnej dalszej eskalacji konfliktu pozostaje nauka…

 2. PROTEKTOR – to jedyna spółka „z nowych”, która trochę mnie zaciekawiła. Osobiście poczekałbym na uspokojenie na rynku akcji.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *