Action [ACT] – quick look /3/ – ostatnia deska ratunku.

Link do poprzedniego wpisu poświęconego spółce Action [ACT].


Kontynuacja trendu spadkowego w ogóle mnie nie zdziwił. Wcześniej wskazywałem na ogromną świeczkę outsidebar (świeczka z dn. 03-11-2016), która wg mnie była początkiem powrotu do spadków, i tak się stało. Pozostało nam przeanalizować powstałe świeczki w poszukiwaniu ważnych poziomów.

Na każdym kroku powtarzam, że nauka AT (w mniejszym bądź w większym stopniu) jest podstawą w inwestorskim świecie. Jeżeli liczysz się ze swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi musisz bacznie śledzić sygnały płynące z wykresu świecowego.act-0221dKształtujące się świeczki same pokazały poziomy, które zaczęły liczyć się podczas dalszych notowań. Formacje „rozstania” i „spotkania”(jedne z moich ulubionych) oraz luki dość wyraźnie pokazują owe poziomy.

Trend spadkowy trwa w najlepsze a powstałe po drodze nimi opory tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że to jeszcze nie czas na zmianę trendu. Dziś doszło do testowania linii wsparcia /A/ (pamiętaj, że w trendach spadkowych takie miejsca niosą ze sobą złudne nadzieje, że to właśnie teraz dojdzie do zmiany trendu, a przecież taka zmiana musi potrwać znacznie dłużej). Sytuacja znacznie się pogorszy jeżeli zobaczymy na wykresie świeczkę znajdującą się w całości poniżej /A/. Wtedy spadki mogą jeszcze potrwać…act-0221tygOwszem, na wykresie tygodniowym /powyżej/ widać kształtującą się dywergencję na wskaźniku MACD, ale to nie jest wystarczająco wiarygodny znak, żebym od razu zmieniał swoje prognozy.

Wpis ma charakter ostrzegawczy przed dalszymi spadkami (żeby była jasność), które na tą chwilę jeszcze nie są przesądzone, ale jak na razie przemawia za nimi coraz więcej mini sygnałów. Jednym słowem należy sobie odpuścić takiego typu odbicia i spokojnie poczekać na dalszy rozwój sytuacji.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Wykop
  • email
  • Blogger.com
  • MyShare
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *